Po targach „Na Styku Kultur”

img_2232Zakończyły się targi „Na Styku Kultur”, odbywające się po raz pierwszy w nowej hali konferencyjno–wystawienniczej MTŁ. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na stoisku i uczestniczyli w przygotowanej przez zaproszonych gości prelekcji.

Prezentację o łódzkich schronach przeciwlotniczych przygotowali Konrad Potocki i Dariusz Rzepecki działający w Lidze Obrony Kraju. Prezentację można obejrzeć tutaj, a więcej informacji znajduje się na stronie lodzmilitaria.dbv.pl.

Wykład o łódzkich klapach studzienek kanalizacyjnych wygłosił łódzki przewodnik Jarosław A. Janowski, współzałożyciel Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali (ZŁOM), które współtworzą również członkowie TOnZ o/Łódż. Więcej informacji o łódzkich historycznych klapach kanalizacyjnych i odlewach żeliwnych można poznać na stronie pana Jarosława klapyme.flog.pl, a wkrótce będzie można dowiedzieć się na stronie ZŁOM-u.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również sobotnie i niedzielne wycieczki po Łodzi zabytkowym tramwajem Sanok, z przewodnickim komentarzem Janusza Królikowskiego.

Jedna odpowiedź do “Po targach „Na Styku Kultur””

  1. ZŁOM na targach turystycznych | ZŁOM – Zrzeszenie Łódzkich Odkrywców Metali Says:

    […] W niedzielę 26 lutego podczas targów turystycznych „Na Styku Kultur” w nowej hali wystawienniczej przy al. Politechniki członek ZŁOM-u Jarosław A. Janowski wygłosił prelekcję „Odlewy użytkowe w Łodzi”. Prelekcja odbyła się w ramach prezentacji „Łódź podziemna” zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddział w Łodzi. […]

Dodaj odpowiedź

 


Zobacz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Łodzi na Facebooku